Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki!

Bukiety tulipanów

Rozkwitające tulipany to symbol nadchodzącej wiosny! Kwiaty te, dzięki szerokiej gamie barw w jakich występują, potrafią rozweselić odbiorcę sprawiając wielką radość. Podaruj bliskiemu bukiet z tulipanów i rozświetl dzień tym miłym akcentem! 

1 z 1
Rozbłysk
Zawsze darmowa dostawa!
Rozbłysk
139,00 zł
Zobacz więcej
Powiew poranka
Zawsze darmowa dostawa!
Powiew poranka
149,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty Głębia Miłości
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty Głębia Miłości
169,00 zł
Zobacz więcej
1 z 1

Bukiet tulipanów 

Tulipany w każdym domu dodają odrobinę świeżości i koloru. Jako niewątpliwy symbol wiosny przypominają o tym, że natura budzi się z zimowego snu, a każdy kolejny dzień będzie jeszcze bardziej słoneczny i ciepły. Bukiet tulipanów to idealny prezent na wiele okazji. Możesz go podarować na Dzień Babci, Dzień Kobiet, Walentynki, z okazji urodzin lub imienin. Bukiet tulipanów jest upominkiem na każdą okazję, ponieważ może występować wielu kolorach i dzięki temu ich symbolika jest różnorodna. Jeśli nie możesz wręczyć kwiatów osobiście, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zamów bukiet tulipanów z dostawa, a my go doręczymy w Twoim imieniu. 

Bukiety tulipanów, jako symbol wiosny

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku. Kojarzy się z intensywnymi, kolorowymi barwami. Na drzewach pojawiają się pierwsze zielone pąki, które sprawiają, że otoczenie przestaje być szare i ponure. Wiosną również pojawiają się tulipany, które zdobią przydomowe ogródki. W kwiaciarniach tulipany pojawiają się nieco wcześniej. Można dostać je z początkiem stycznia, a swoimi kolorami zachwycają mniej więcej do końca kwietnia. Bukiety tulipanów są jednym z najpopularniejszych prezentów z okazji Dnia Babci, Dnia Kobiet, Walentynek oraz imienin i urodzin. Zachwycają swoimi pięknymi i różnymi kolorami, dzięki czemu ich popularność jest taka duża. Osoba, która otrzyma bukiet tulipanów z pewnością znajdzie miejsce w swoim domu lub biurze, gdzie będą one wyglądały jeszcze piękniej i ozdobią pomieszczenie. 

Jakie znaczenie ma bukiet tulipanów?

Kompozycje stworzone z tulipanów sprawiają dużo radości oraz dodają jeszcze więcej słońca i świeżości do naszego życia. Ogromne pola z kolorowymi tulipanami kojarzą nam się z Holandią. To tam znajduje się większość odmian tych pięknych kwiatów. Zostały one jednak sprowadzone do Europy z Imperium Osmańskiego, teraz Turcji. Ich nazwa pochodzi od tureckiego słowa tülbent, które oznacza tkaninę wykorzystywaną przy wiązaniu turbanów. Tulipany tak jak większość innym kwiatów, mają ukrytą symbolikę. Podobnie jak w różach ich znaczenie skrywane jest w kolorach, w których występują. Wybierając bukiet tulipanów warto zastanowić się, co chcesz przekazać drugiej osobie, aby odpowiednio dopasować kolor kwiatów. Ale jakie znaczenie ma bukiet tulipanów kolorowych? Takie kwiaty można bez wątpienia podarować koleżance, przyjaciółce lub siostrze. Bukiet tulipanów w różnych kolorach w swojej ukrytej symbolice przekazuje, że osoba, która go otrzymała ma piękne oczy. 

W jakim kolorze podarować bukiet tulipanów?

Jeśli zdecydowałeś, że bukiet tulipanów to jest to, co chcesz podarować drugiej osobie, warto zapoznać się ze znaczeniem poszczególnych kolorów tulipana. Inny kolor podarujesz dziewczynie, a inny szefowej gratulując jej awansu. Najpopularniejsze kolory tulipanów, które występują w kwiaciarniach to żółty, czerwony, różowy, biały i fioletowy. Zdarzają się również piękne dwukolorowe np. żółto-czerwone lub biało-różowe. Jeśli interesuje Cię inny kolor, warto zapytać florystykę w kwiaciarni czy mogłaby taki dla Ciebie zdobyć. W szczycie sezonu może być to bardzo możliwe. Dziewczynie lub żonie możesz podarować bukiet czerwonych tulipanów. Czerwony kolor jest symbolem bezgranicznej, namiętnej miłości. Żółte tulipany kiedyś kojarzone były z negatywnymi uczuciami, teraz natomiast oznaczają nadzieję oraz wsparcie. Bukiet różowych tulipanów świetnie sprawdzi się, jako bukiet urodzinowy lub gratulacyjny, ponieważ wyraża on szczere życzenia. Fioletowe tulipany są symbolem dostatku i bogactwa, w związku z tym będą idealnym prezentem dla osób, którym czegoś gratulujemy. W naszym życiu zdarzają się też przykre sytuacje i czasami musimy kogoś przeprosić. W tej sytuacji najlepszym wyborem będą białe tulipany. 

Jak pielęgnować tulipany?

W pierwszej połowie roku wielu z nas otrzymuje lub decyduje się podarować bukiet tulipanów. Każdy chciałaby żeby kwiaty stały w wazonie i cieszyły oko domowników jak najdłużej. W przypadku kwiatów ciętych bardzo ważna jest ich codzienna pielęgnacja. Oczywiście kupując tulipany należy zwrócić uwagę jak bardzo są rozwinięte. Jeśli kielich jest otwarty, to nie znaczy, że kwiat jest nieświeży, tylko postoi trochę krócej niż ten nierozwinięty. Po otrzymaniu bukietu tulipanów należy podciąć łodygi przed umieszczeniem ich w wazonie. Miejsce, w którym chcesz postawić kwiaty powinno niezbyt słoneczne i bez przeciągów. Ważne jest również wymienianie codziennie wody w wazonie, zapobiega to gniciu łodyg. Jeśli kwiaty zaczynają więdnąć, wystarczy, że włożysz je do miski z zimną wodą i powinny odzyskać swoją świeżość. Tulipany są na tyle trwałymi kwiatami, że nie musisz się obawiać, jeśli chcesz je przewieźć, a podróż będzie trwała np. dwie godziny. Tulipany mogą przetrwać bez wody zdecydowanie dłużej niż pozostałe kwiaty.