Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki!

Zamów kwiaty na dziś
masz na to jeszcze:

Dzień Kobiet

Marzec to pierwszy miesiąc wiosny, a przyroda powoli budzi się do życia. Marzec to także czas, kiedy większość kobiet na świecie obchodzi swoje święto. Mowa tu oczywiście o Dniu Kobiet, kiedy to wszystkie panie, od najmłodszych do najstarszych, otrzymują od mężczyzn kwiaty na Dzień Kobiet, słodycze i inne drobne podarunki. Nieważne, czy to czyjaś żona, córka, siostra, mama, czy koleżanka – każdej należy się pamięć i docenienie. Pytanie tylko, kiedy jest Dzień Kobiet? Jaki prezent na Dzień Kobiet wybrać? Czy kwiaty na 8 marca to jedyna opcja?

1 z 3
Rustykalne goździki
Zawsze darmowa dostawa!
Rustykalne goździki
119,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dla wyjątkowej osoby Główna
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dla wyjątkowej osoby
119,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet z gestem
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet z gestem
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Dostojny Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Dostojny
135,00 zł
Zobacz więcej
Urocza chwila Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Urocza chwila
139,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Eksplozja Kolorów Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Eksplozja Kolorów
139,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty burza kolorów Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty burza kolorów
139,00 zł
Zobacz więcej
Kraina szczęśliwości Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Kraina szczęśliwości
139,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Letni Wieczór Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Letni Wieczór
139,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dla Ciebie
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dla Ciebie
139,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet róże i serce
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet róże i serce
149,00 zł
Zobacz więcej
Twój kolor róż
Zawsze darmowa dostawa!
Twój kolor róż
149,00 zł
Zobacz więcej

Kiedy świętujemy Dzień Kobiet?

Ten ważny dzień jaki przypada 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet świętują wszelkie przedstawicielki płci pięknej niezależnie od statusu i wieku. Mężczyźni tego dnia obdarowują nie tylko żony i partnerki życiowe, swoje matki oraz teściowe, córki czy babcie - czyli kobiety z którymi łączą ich więzy rodzinne. Upominki dostaje także żeńska część personelu w pracy czy po prostu panie bliskie sercu -przyjaciółki. Wszystkie Panie celebrują swoje święto co roku tego samego dnia - data ta jest stała, dzięki czemu łatwiej jest zapamiętać ten dzień jako priorytet.

Historia powstania Dnia Kobiet

Geneza powstania tego szczególnego święta jakim jest Dzień Kobiet wywodzi się aż zza czasów starożytnych Rzymian. Historia opowiada o Matronaliach – świętem jakie obchodzono w pierwszym tygodniu marca, związanym z początkiem nowego roku, płodnością i macierzyństwem. Święto to swoją nazwę zaczerpnęło od łacińskiego słowa matrona – kobieta zamężna, posiadająca dzieci. Tego dnia kobiety wybierały się do gaju składać w ofierze podarki, najczęściej kwiaty, ku czci boskiego uosobienia cnót żony i modliły się o powodzenie w życiu małżeńskim, po czym z tej okazji wyprawiały w domach poczęstunek dla swoich niewolników. Już od tamtych czasów mężowie obdarowywali swoje żony prezentami.
Ustanowienie Dnia Kobiet na dzień 8 marca nie było przypadkową datą. Jest to szczególny dzień, upamiętniający marsz 15 tysięcy pracownic zakładów odzieżowych, które domagały się praw politycznych i ekonomicznych dla kobiet. Marsz ten odbył się na ulicach Nowego Jorku dnia 8 marca 1908 roku, a był upamiętnieniem pierwszego strajku kobiet, które walczyły o swoje prawa w roku 1857 w fabryce bawełny (także w Nowym Jorku) domagając się takiego samego wynagrodzenia jakie otrzymywali mężczyźni oraz krótszego dnia pracy, jednak ten strajk nie odbił się takim echem, dlatego głównie mówi się o strajku z roku 1908.
Dzięki tym wydarzeniom nastąpiło ustanowienie przez Międzynarodówkę Socjalistyczną w Kopenhadze obchodzenia Dnia Kobiet na całym świecie, które miało służyć szerzeniu i rozpowszechnianiu praw kobiet i budowaniu społecznego wsparcia w prawie wyborczym.

Tradycje związane z Dniem Kobiet

Dzień kobiet uzyskało status dnia narodowego dopiero po zakończeniu II wojny światowej, jednak dzień kobiet świętujemy w Polsce od 1924. Największą popularnością dzień ten cieszył się w czasach PRL-u. Wtedy kobiety obdarowywane były przez mężczyzn goździkami, a później latach tulipanami.
W tamtych czasach Dzień Kobiet obowiązkowo obchodzony był w szkołach i zakładach pracy a kobiety otrzymywały w ramach prezentów produkty, które nie były ogólnodostępne w sklepach. Podarki w postaci rajstop, ręczników, kawy czy herbaty pamiętają z pewnością nasze babcie i mamy. Dzień ten nagłaśniany był także w prasie – 8 marca publikowane były propagandowe materiały. W dzisiejszych czasach mężczyźni obdarowują kobiety bukietami kwiatów, słodyczami a czasem nawet biżuterią, jednak największą popularnością dnia 8 marca cieszą się kwiaty.

Jaki prezent na Dzień Kobiet?

Kiedy zrywacie kolejną kartkę z kalendarza i widzicie kolejną nazwę miesiąca – marzec – wiecie, że nadchodzi ten szczególny dzień. Panowie zaczynają zastanawiać się czym tym razem obdarować swoje żony, partnerki, siostry czy córki. Co tym razem kupić swoim kochanym kobietom?
Pomysł na prezent 8 marca przysparza mężczyznom niekiedy duży problem. Kolejny komplet biżuterii, wyjście do kina na romantyczną kolację, wyjazd do SPA na weekend, sprzęt elektroniczny, zegarek a może po prostu piękny bukiet? Opcji jest wiele, każdy z powyższych jest dobry i od lat praktykowany przez mężczyzn w tym dniu. Kwiaty na Dzień Kobiet to jednak prezent, który się nigdy nie znudzi. Wybór bukietu jest naprawdę szeroki. Możecie, zgodnie z tradycją naszych babć i mam, wybrać bukiet goździków; można także postawić na zawsze dobrą klasykę – róże, najlepiej w kolorze czerwonym bądź różowym, ale nie zapominajcie też o bukietach mieszanych i kolorowych, pełnych fantazji, gdyż takie również spełnią swoją funkcję i na pewno uradują obdarowaną osobę. Prezent w postaci kwiatów zawsze warto uzupełnić o coś słodkiego, idealnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju bombonierki czy czekoladki.
Wielkość czy cena bukietu nie ma tak naprawdę większego znaczenia, liczy się pamięć i poświęcenie, jakie włożycie by wasze kobiety poczuły się wyjątkowo, pamiętając przy tym, by podarować swoim Paniom coś co lubią - nie strzelając gafy. Jak temu zapobiec? To bardzo proste: w przypadku kwiatów przypomnijcie sobie jakie kolory lubi bliska wam osoba, w jakich kolorach najczęściej chodzi wybranka bądź jakie dekoracje wybiera do wystroju domu. Jeśli jesteście po ślubie, to sięgnijcie pamięcią do tego dnia i przypomnijcie sobie, jakie kwiaty użyte zostały do bukietu ślubnego. W przypadku słodyczy należy pamiętać, czy osoba obdarowana nie ma alergii na orzechy, czy lubi bakalie, czy woli czekoladę mleczną czy gorzką, a jeśli osoba jest na diecie i nie chcecie jej niepotrzebnie denerwować słodyczami – warto wybrć po prostu inny dodatek do kwiatów, na przykład misia pluszowego czy nową bransoletkę.
Pomysły na prezent dla tych dorosłych reprezentantek płci pięknej już nakreśliliśmy. Co podarować w takim razie tym młodszym przedstawicielkom? Odpowiedź może być tak naprawdę taka sama, bo która z Pań nie lubi słodyczy, pluszaków czy kwiatów? W przypadku bukietów, postawcie na bardziej stonowane i delikatne kolory - wszelkiego rodzaju pastele z dodatkiem bieli. By bukiet urozmaicić, możecie poprosić o wykonanie bukietu z lizakami – będzie to połączenie idealne dla młodej damy. Dołączcie do kwiatów misia i cieszcie się uśmiechem obdarowanej.

Jakie życzenia na Dzień Kobiet?

Skoro już wiecie co podarować solenizantkom dnia 8 marca, to zastanówcie się czego im życzyć tego dnia. Najlepiej postawić na życzenia spersonalizowane, by Panie poczuły się w ten dzień wyjątkowo. Jeśli płynie w was krew artysty, użyjcie wyobraźni i ułóżcie specjalnie na ten dzień krótki wierszyk. Jeśli jednak nie jest to wasza mocna strona i potrzebujecie pomocy w wyborze, wychodzimy wam naprzeciw i specjalnie dla Was przygotowaliśmy przykłady gotowych życzeń i wierszyków na Dzień Kobiet. Może was zainspirujemy do stworzenia własnego tekstu. Oto nasze propozycje:

Dziś Twoje święto a więc Ci życzę
kwiatów na pęczki, do tego słodycze,
pieniędzy mnóstwo i pomyślności zdrowia,
szczęścia a w życiu radości.

8 marca dzień radosny,
dużo kwiatów, dużo wiosny.
Niech dla Ciebie słońce świeci.
Niech Ci czas radośnie leci.


Abyś była uśmiechnięta
w dniu tak szczególnego święta.
Abyś mimo biegu lat,
zawsze zdobywała cały świat.
Abyś duchem młoda była
szalone rzeczy zawsze robiła
Abyś smutki w kąt zamiatała
i pociechy z wszystkiego miała.

Dla Ciebie wszystek słońca blask,
dla Ciebie niebo pełne gwiazd,
dla Ciebie wszystkie moje sny,
dla mnie, kochana, tylko Ty!

8 marca to Święto Kobiet
dlatego ja te życzenia składam właśnie Tobie.
Mnóstwo szczęścia i radości
a w robieniu kariery pomyślności.
Zawsze na ustach miej uśmiech słodki,
a w życiu natomiast nie zaznaj żadnej troski.

W dniu Twego święta
chciałem Ci wyjawić,
że tylko Ty jesteś dla mnie
najważniejsza!