Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki!

Zamów kwiaty na dziś
masz na to jeszcze:

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka są dwoma z najważniejszych świąt w roku. W te dni całą uwagę poświęcamy naszym drogim jubilatom - dziadkom. Z okazji tych świąt organizowane są różnego rodzaju przedstawienia, w które mogą zaangażować się nawet najmłodsi członkowie rodziny. Wnuczęta zapraszają na to wydarzenie swoich dziadków jako ważnych gości, wręczają im wykonane własnoręcznie kartki z życzeniami, rysunki czy prezenty wykonane na warsztatach w przedszkolu, śpiewają piosenki dla jubilatów oraz wręczają im kwiaty, by ci poczuli się w ten dzień wyjątkowo. By poznać dalszą historię tych dni, kiedy je właściwie obchodzimy, jaka jest geneza ich powstania, zapraszamy do dalszego czytania.

1 z 3
Rustykalne goździki
Zawsze darmowa dostawa!
Rustykalne goździki
119,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet koktajlowy Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet koktajlowy
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet radosny dzień Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet radosny dzień
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet barwy szczęścia Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet barwy szczęścia
129,00 zł
Zobacz więcej
Ognista Miłość Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Ognista Miłość
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet z gestem
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet z gestem
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Dostojny Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Dostojny
135,00 zł
Zobacz więcej
Urocza chwila Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Urocza chwila
139,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Eksplozja Kolorów Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Eksplozja Kolorów
139,00 zł
Zobacz więcej
Kraina szczęśliwości Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Kraina szczęśliwości
139,00 zł
Zobacz więcej
Urok życia Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Urok życia
139,00 zł
Zobacz więcej
Zagubiony sen Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Zagubiony sen
139,00 zł
Zobacz więcej

Kiedy świętujemy Dzień Babci i Dziadka?

Wraz z początkiem nowego roku przychodzi czas na świętowanie dni, ku czci bliskim nam osobom. Pierwszym takim dniem w roku jest Dzień Babci, przypadający na dzień 21 stycznia a zaraz dzień później, czyli dnia 22 stycznia świętujemy Dzień Dziadka. Święta te posiadają datę stałą, co daje nam możliwość łatwiejszego jej zapamiętania. Dziadkowie najczęściej tego dnia organizują małe spotkania rodzinne, zapraszają na kawę i ciasto, by móc wspólnie z wszystkimi spędzić ten czas. Jeśli jednak tak by się nie stało, nie zapominajmy o naszych jubilatach. Pokażmy, jak bardzo ich kochamy – to dla nich bardzo ważne.

Co podarować w Dzień Babci i Dziadka?

Jak możemy wyrazić swoją wdzięczność za obecność naszych drogich dziadków? Doskonale wiemy, że większość dziadków dziękuje nam po prostu za to, że jesteśmy, że pamiętaliśmy i spędziliśmy z nimi czas. Jednak nie wypada pojawić się u nich z pustymi rękoma. Co więc możemy podarować naszym drogim jubilatom?
Swoim dziadkom możemy podarować praktycznie wszystko – wiemy z doświadczenia, że dla nich liczy się gest i nasza obecność a nie wartość otrzymanego prezentu - warto jednak zawsze wybrać upominek spersonalizowany do obdarowanego. Opcji jest wiele – kosze ze słodyczami, ukochane rośliny czy bukiety z kwiatów ciętych, najsmaczniejsze trunki, ulubione perfumy i kosmetyki, personalizowane kartki czy kolaże ze zdjęciami z dzieciństwa i lat młodości, a wymieniać tak można bez końca. Zastanówmy się tylko, co lubią nasi dziadkowie i zdecydujemy się na coś, z czego będą się najbardziej cieszyć. Przypomnijmy sobie, jakie cukierki dziadkowie stawiają na stole gdy przychodzisz, jakie perfumy czy kosmetyki stoją na toaletce, jakie rośliny zdobią ich mieszkanie i do dzieła!

Czym obdarować naszą Babcię?

Sięgnijmy pamięcią wstecz i spróbujmy sobie przypomnieć jaką książkę ostatnio czytała babcia, czy woli kryminały czy może romanse? Może chciałaby przeczytać coś nowego? Może babcia żaliła się nam, że zgubiła ulubione rękawiczki w tramwaju i przydałaby się nowa para? Jeśli jednak wiemy, że niczego szczególnego naszej jubilatce nie brakuje, możemy zastanowić się nad zakupem czegoś, czego kobiecie nigdy nie jest mało – srebrne kolczyki, bransoletka, zapachowa świeca, nowa torebka czy apaszka pod kolor oczu. A może nasza babcia jest miłośniczką wszelkiej natury i roślinności? Możemy w takiej sytuacji śmiało podarować jej bukiet świeżych kwiatów a całość dopełnić życzeniami umieszczonymi na bileciku.

Jaki prezent podarować Dziadkowi?

Czym możemy uraczyć naszego dziadka z okazji jego święta? Najtrafniejszym prezentem będzie coś, co łączy się z jego zainteresowaniami. Jeśli dziadek lubi chodzić na ryby, to może sprezentować mu nową wędkę i zaproponować wspólny wypad? Dziadek, który lubi pogrzebać w samochodzie z pewnością ucieszy się z nowego kompletu kluczy, dziadek – komik zrobi pożytek z tomiku z dowcipami a jeszcze dziadek majsterkowicz ucieszy się z nowej wkrętarki czy kompletu narzędzi. Przydatnym i zawsze trafionym prezentem dla dziadka będzie także nowa para skarpetek czy kapci. Jeśli jednak nie będziecie mieli pojęcia co kupić dziadkowi, a te pomysły powyżej nie są do końca pomocne, zawsze możecie udać się do kwiaciarni i wybrać dziadkowi bukiet skomponowany ze świeżych kwiatów. Jest to uniwersalny podarunek i odpowiedni jest na każdą okazję dla każdego, niezależnie od płci, wieku czy upodobań.