Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki!

Kwiaty na imieniny

Pokaż bliskim, że pamiętasz o ich święcie. Wyślij wspaniały bukiet kwiatów i spraw, by uśmiech zagościł na twarzy najbliższych. Złóż unikatowe życzenia na bileciku tak, by ten wyjątkowy prezent pozostał na zawsze w pamięci.

1 z 4
Rustykalne goździki
Zawsze darmowa dostawa!
Rustykalne goździki
119,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dla wyjątkowej osoby Główna
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dla wyjątkowej osoby
119,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet koktajlowy Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet koktajlowy
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet radosny dzień Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet radosny dzień
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet barwy szczęścia Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet barwy szczęścia
129,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dotyk zmysłowości Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dotyk zmysłowości
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet z gestem
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet z gestem
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Dostojny Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Dostojny
135,00 zł
Zobacz więcej
Urocza chwila Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Urocza chwila
139,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Eksplozja Kolorów Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Eksplozja Kolorów
139,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty do biura Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty do biura
139,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty burza kolorów Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty burza kolorów
139,00 zł
Zobacz więcej

Kwiaty na imieniny

Imieniny to inaczej święto patrona Twojego imienia. Warto więc ten dzień odpowiednio celebrować. Wiele osób otrzymuje wtedy kwiaty na imieniny, drobne prezenty oraz przede wszystkim życzenia imieninowe. Obecnie mnóstwo ludzi, przede wszystkim młodych, nie zdaje sobie jednak sprawy, kiedy wypadają ich imieniny. Częściej to starsze pokolenie podtrzymuje tradycję obchodzenia imienin, w tym także wręczania lub wysyłania kwiatów imieninowych. Imieniny to piękna okazja, aby pokazać drugiej osobie, że o niej pamiętasz. Nie zapomnij zatem złożyć jej życzeń oraz podarować jej chociażby małego prezentu. Tutaj jak zawsze świetnie sprawdzą się kwiaty na imieniny, które rozwiążą za Ciebie dwie te kwestie. 

Jaki prezent na imieniny?

Prezent imieninowy to dla niektórych nie lada wyzwanie. Przede wszystkim może dlatego, że tradycja obdarowywania prezentami solenizantów imieninowych nie jest w Polsce już tak popularna jak kiedyś. Jeszcze w latach 90. ludzie częściej spotykali się na spotkaniach towarzyskich z okazji imienin niż urodzin. Teraz to urodziny są najważniejszą okazją, kiedy młodzi ludzie spotykają się, by złożyć sobie życzenia i wręczyć prezenty. Jednak jeśli chcesz podarować komuś prezent na imieniny, jak najbardziej możesz to zrobić. Pytanie tylko co wybrać?
Na imieniny polecamy drobne prezenty, które zbytnio nie obciążą Twojego budżetu. Dobrym pomysłem będą tutaj kwiaty na imieniny – piękne kompozycje z róż lub innych kwiatów mieszanych, które zachwycają swoim wyglądem, kolorem i zapachem. Kwiaty imieninowe akurat to dosyć często praktykowany obyczaj, więc solenizant z pewnością ucieszy się z takiego prezentu. Oprócz kwiatów możesz podarować mu coś słodkiego, butelkę dobrego wina lub po prostu kartkę imieninową. 

Jakie kwiaty na imieniny?

Jak już wiesz, kwiaty na imieniny to wspaniała forma prezentu. Kwiaciarnie pełne są pięknych kwiatów, które tylko czekają, aby zachwycić oko solenizanta. Przed wizytą w kwiaciarni stacjonarnej lub internetowej, warto najpierw przemyśleć, jakie kwiaty na imieniny wybrać. Tutaj oczywiście z pomocą przychodzą ponadczasowe róże, które dostępne są w wielu pięknych odmianach i wersjach kolorystycznych. Wybór jest naprawdę spory, więc już wybór samych róż może być kłopotliwy. Spokojnie! Florystka na pewno z chęcią Ci pomoże. 
Na imieniny możesz podarować solenizantowi kompozycję z goździków. To piękne i wdzięczne kwiaty, których symbolika zależna jest od ich kolorów. Wszystkie mają one pozytywne znaczenie, oprócz żółtego, który oznacza pogardę. Z goździkami wspaniale prezentują się gerbery, gdyż symbolizują one najwyższy wyraz szacunku i uznania oraz są przesłaniem piękna. Oczywiście zawsze możesz poprosić florystkę, żeby wykonała dla Ciebie kompozycję mieszaną, gdzie dobierze do siebie kilka gatunków kwiatów. Wówczas znaczenie i mowa kwiatów się zeruje i nie musisz martwić się o popełnienie jakieś gafy.
Kwiaty na imieniny to jednak nie tylko kwiaty cięte. Alternatywą mogą być rośliny i kwiaty doniczkowe, których również mnóstwo dostępnych jest w kwiaciarniach. Najczęściej jednak wybieranym kwiatem doniczkowym jest storczyk w różnych odmianach. Tutaj może podarować jeden kwiatek lub nieco poszaleć i zakupić koszyk z kilkoma storczykami o różnych kolorach. 

Jaki kolor kwiatów na imieniny?

Wiesz już, że różne kwiaty mogą mieć zupełnie inne znaczenie. Tak samo jest również z kolorami kwiatów. Nie martw się jednak, temat tylko wygląda na skomplikowany. Najprościej zapamiętać, że kolor czerwony zarezerwowany jest dla osób zakochanych lub darzących się miłosnymi uczuciami, np. rodzina. Będą na pewno dobrym wyborem, kiedy chcesz zakupić kwiaty na rocznicę. Dlatego jeśli chcesz podarować kwiaty na imieniny swojej szefowej lub koleżance z pracy, lepiej omijaj czerwone kwiaty. Lepszym pomysłem będą kwiaty różowe, których symbolika związana jest z przyjaźnią i neutralnymi uczuciami. Żółte kwiaty nie są za bardzo lubiane, gdyż ludziom kojarzą się one ze zdradą lub zazdrością. Dobrym wyborem jako kwiaty imieninowe będą te w różnych odcieniach barwy pomarańczowej. Bukiet kwiatów pomarańczowych świetnie nada się jako prezent imieninowy dla naszej rodziny lub dalszych krewnych. Najbardziej jednak neutralnymi kolorami są biały i kremowe, które to symbolizują czystość i niewinność. My jednak polecamy Ci zakupić kwiaty na imieniny skomponowane w kolorowej wiązance, gdyż wtedy znaczenie wszystkich kwiatów nie obowiązuje. 

Życzenia imieninowe – przykłady

Z imieninami bywa też tak, że częściej zamiast wręczania prezentu, składamy sobie życzenia imieninowe. Jeśli już decydujesz się na taką opcję, postaraj się, żeby życzenia były naprawdę dobre. Oczywiście możesz pójść w klasykę i złożyć solenizantowi niezobowiązujące życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności. Jednakże ostatnio popularne są bardziej spersonalizowane życzenia, które odpowiednio dopasowane są do osoby, która obchodzi życzenia. Swoje słowa możesz zapisać w formie wierszyka i umieścić je do bilecika, gdy zamawiasz kwiaty na imieniny. Na pewno będzie to ciekawa forma złożenia życzeń. Jeśli natomiast szukasz czegoś gotowego, poniżej mamy dla Ciebie kilka propozycji życzeń imieninowych. 

W dniu Twoich Imienin,
składam Ci życzenia zdrowia,
pomyślności w życiu osobistym i zawodowym
oraz pogody ducha na co dzień.

***

Z okazji Imienin życzę Ci,
aby udało Ci się wszystko co zaplanowałeś,
żeby nie opuszczała Cię wytrwałość w dążeniu do celu
i pogoda ducha na co dzień.

***

Żyj tak, aby każdy kolejny dzień
był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniaj każdą chwilę tak,
aby potem wspominać ją z radością.
Czerp energię ze słońca,
z kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.
Żyj najpiękniej, jak umiesz...