Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki!

Zamów kwiaty na dziś
masz na to jeszcze:

Wiązanki pogrzebowe

Wiązanka pogrzebowa to doskonała kompozycja by w odpowiedni sposób pożegnać bliską osobę. Zdecyduj się na wiązankę pogrzebową z dostawą jeśli nie możesz pojawić się osobiście na ceremonii pożegnalnej. Treść dołączoną do kompozycji możesz skomponować samodzielnie, by pożegnanie było bardziej osobiste. 

1 z 1
Wiązanka pogrzebowa – W objęciach Aniołów Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – W objęciach Aniołów
199,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Bezkresny spokój Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Bezkresny spokój
229,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Dusza w niebiosach Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Dusza w niebiosach
229,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Droga ku niebiosom Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Droga ku niebiosom
279,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Ostatnie pożegnanie Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Ostatnie pożegnanie
309,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Czas zadumy Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Czas zadumy
349,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Pamięć w sercach Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Pamięć w sercach
369,00 zł
Zobacz więcej
1 z 1

Wiązanki pogrzebowe

Wiązanki pogrzebowe to kompozycje z kwiatów, których potrzebujemy w bardzo smutnych momentach naszego życia. Wiadomość o śmierci drugiej osoby spada na nas niespodziewanie i w ciągu kilku chwil musimy zaplanować wyjazd na pogrzeb i zakup kwiatów. Wiązanka pogrzebowa to symboliczne pożegnanie zmarłego. Kwiaty składane są przy trumnie bądź urnie, a następnie na grobie. Zakup wiązanek pogrzebowych to cały czas bardzo popularny zwyczaj w naszym kraju. Wybierz z naszej oferty wiązankę pogrzebową, a my doręczymy ją do domu lub bezpośrednio na ceremonię pogrzebową. 

Wiązanka pogrzebowa –  sztuczne czy świeże kwiaty?

Decydując się na wiązankę pogrzebową warto przemyśleć, z jakich kwiatów miałaby się ona składać. Mogą być to żywe lub sztuczne kwiaty, wybór należy oczywiście do Ciebie. Sztuczne kwiaty mają taką zaletę, że na pewno są trwalsze od świeżysz kwiatów. Przy sztucznych kwiatach możemy obawiać się, że ich kolor z biegiem czasu wyblaknie. 
Pomimo tego większą popularnością cieszą się wiązanki pogrzebowe ze świeżych kwiatów. Mają one intensywne i często zaskakujące kolory. Wiązanki pogrzebowe ze świeżych kwiatów są przygotowywane na floretach, dzięki czemu kwiaty mają zapewniony dostęp do wody, przez co najmniej kilka dni. Nie musisz się obawiać, że kwiaty w takiej wiązance na drugi dzień będą już zwiędnięte. Musisz pamiętać, że jeśli chcesz zakupić wiązankę pogrzebową ze świeżych kwiatów dzień wcześniej, to musisz o nią odpowiednio zadbać. Najlepiej gdyby wiązanka leżała w chłodnym miejscu. Nie zaleca się, aby kwiaty leżały blisko kaloryfera oraz w pomieszczeniu, w którym jest bardzo ciepło. Kwiaty mają dostęp do wody, ale musisz pamiętać, że jest on ograniczony. 

Z jakich kwiatów wykonać wiązankę pogrzebową?

Wiązanka pogrzebowa może zostać wykonana z wielu rodzajów kwiatów. Wszystko jest uzależnione od budżetu, który posiadasz oraz od preferencji. Nie ma żadnych niepisanych zasad, których kwiatów w tych okolicznościach unikać, zatem wybór jest dowolny. Jeśli zmarła osoba była Ci osobą bliską i wiesz, jakie kwiaty były jej ulubionymi, to nie ma żadnych przeszkód żeby właśnie z tych kwiatów wykonać wiązankę pogrzebową. Rozmawiając w kwiaciarni z florysta z pewnością dowiesz się, które kwiaty są najczęściej wybierane do wiązanek na pogrzeb. Florysta na pewno powie o anturium i różach, które królują w tego typu kompozycjach. Ale poza tym kwiatami do wiązanki pogrzebowej bardzo często są wybierane goździki, gerbery, margerytki oraz lilia. Bardzo elegancko wyglądają wiązanki gdzie jest połączona lilia z różą. Rozkwitnięta lilia pięknie wypełnia całą wiązankę. Możesz także zdecydować się na połączenie goździka z różą i margerytką. Taka wiązanka pogrzebowa będzie prezentowała się niezwykle okazale. 

Jaki kolor kwiatów w wiązance pogrzebowej wybrać?

Kolorystyka kwiatów w wiązance pogrzebowej może być dowolna. Możemy, zatem dobrać kolor kwiatów do ulubionego koloru osoby zmarłej. Jeśli jednak sam chcesz wybrać kolor, pamiętaj tylko żeby nie był on potocznie mówiąc pstrokaty. Ceremonia pogrzebowa to bardzo ważne wydarzenie i w związku z tym lepiej jest postawić na stonowane kolory. Najczęściej wiązanki pogrzebowe wykonywane są w jasnych barwach. Biały lub kremowy kolor jest to wyraz szacunku do zmarłego oraz rodziny. Jeśli osobą zmarłą jest kobieta wówczas nie ma zastrzeżeń, aby kwiaty użyte do wiązanki miały kolor różowy. Na pogrzeb mężczyzny najczęściej wybierane są kwiaty pomarańczowe. Wiązanki pogrzebowe zamawiane przez firmy bardzo często są stworzone z kwiatów czerwonych i zielonych. 

Wiązanka pogrzebowa z dostawą

Zdarzają się w naszym życiu smutne i przykre momenty. Wieść o śmierci bliskiej nam osoby jest dla nas druzgocąca. Nie zawsze możemy zjawić się na ostatnim pożegnaniu. Mamy obowiązki, których nie możemy porzucić z dnia na dzień, albo dzielą nas setki kilometrów od miejsca gdzie odbywa się pogrzeb. To, że nie możemy przyjechać na ceremonię nie oznacza, że nie chcemy w niej uczestniczyć. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest zamówienie wiązanki pogrzebowej z dostawą na pogrzeb. Wystarczy, że wybierzesz wiązankę i podasz szczegóły związane z pogrzebem. Kwiaciarnia wysyłkowa doręczy kompozycję wraz z szarfą pod wskazany adres i złoży kwiaty w Twoim imieniu przy trumnie bądź urnie.