Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki!

Zamów kwiaty teraz.
Dostawa na dzień:

Wieńce pogrzebowe

Złóż hołd zmarłemu na jego ostatniej drodze. Wybierz okazałą kompozycję w postaci wieńca pogrzebowego by należycie pożegnać bliską osobę. Wieńce pogrzebowe wykonujemy tylko z żywych kwiatów, a szarfa dołączana jest jest do kompozycji bezpłatnie - możesz na niej umieścić własny, spersonalizowany napis. 

1 z 1
Wieniec pogrzebowy – Tęsknota Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Tęsknota
429,00 zł
Zobacz więcej
Wieniec pogrzebowy – Ukojenie duszy Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Ukojenie duszy
439,00 zł
Zobacz więcej
Wieniec pogrzebowy – Bramy nieba Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Bramy nieba
449,00 zł
Zobacz więcej
Wieniec pogrzebowy – Moje niebo Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Moje niebo
449,00 zł
Zobacz więcej
Wieniec pogrzebowy – Mój anioł Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Mój anioł
449,00 zł
Zobacz więcej
Wieniec w kształcie serca Główna
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec w kształcie serca
1 070,00 zł
Zobacz więcej
1 z 1

Wieńce pogrzebowe

Wiadomość o śmierci bliskiej nam osoby jest dla nas bardzo przykra i druzgocąca. Chcielibyśmy uczestniczyć w tej ostatniej drodze ze zmarłym, aby odpowiednio go pożegnać. W Polsce zwyczajem symbolicznego pożegnania się osobą zmarłą są kwiaty. Na tę okoliczność kwiaciarnie przygotowują wieńce pogrzebowe, które możemy złożyć przy trumnie bądź urnie, a później na grobie. 

Z czego składa się wieniec pogrzebowy?

Wieniec pogrzebowy to elegancka kompozycja kwiatów ułożona na zielonym podkładzie. Wieńce pogrzebowe wykonywane są na podkładzie z igliwia lub liści, najczęściej mają kształt okrągły lub owalny. Są też wieńce pogrzebowe w kształcie serca. W tym przypadku musisz pamiętać, że kwiaciarnia musi mieć taką informację odpowiednio wcześniej, aby mogła się przygotować. Wieńce pogrzebowe mogą mieć formę leżącą i stojącą. Wybór formy wieńca zależy głównie od regionu Polski. W wersji stojącej wieniec jest wykonywany na stelażu na nóżkach, dzięki czemu można go postawić np. w kościele. 
Oprócz kwiatów w wieńcu pogrzebowym są też oczywiście kwiaty i przybranie. Wieńce pogrzebowe zachwycają swoim eleganckim wyglądem oraz wielkością. Ich średnica wynosi od 100 do 120 centymetrów. Na wieniec pogrzebowy najczęściej decyduje się najbliższa rodzina zmarłego lub firma, z którą współpracował. Jeśli jesteś dalszą rodziną lub znajomym również możesz zakupić wieniec pogrzebowy. W tej kwestii nie ma żadnej unormowanej zasady.  

Wieniec pogrzebowy – na jakie kwiaty się zdecydować?

Wybierając wieniec pogrzebowy chcemy żeby wyglądał on niezwykle elegancko i dostojnie. Dobór kwiatów w przypadku wieńca pogrzebowa jest bardzo istotny, ponieważ chcemy, aby były one trwałe i świeże. Najczęściej wybieranymi kwiatami, z których wykonywane są wieńce pogrzebowe są róże. Cechują się one trwałością i eleganckim wyglądem. Róże możemy znaleźć w wielu kolorach oraz odmianach. W związku z tym każdy wieniec pogrzebowy wykonany z róż może wyglądać niepowtarzalnie i wyjątkowo. Poza różami wybierane jest również anturium. Ten kwiat może być w kilku barwach, dlatego łatwo jest go dopasować do pozostałych kwiatów w wieńcu pogrzebowym. Przy wyborze anturium musisz pamiętać, że ta roślina nie lubi minusowych temperatur. Kolejnymi kwiatami, które możemy wybrać do wieńca są storczyki cięte i kalie. Ich elegancja nadaje wieńcowi klasyczny i stonowany charakter. Wybierając wieniec pogrzebowy możesz zdecydować się połączenie dwóch rodzajów kwiatów np. róży i storczyka.

W jakich kolorach wybrać kwiaty do wieńca pogrzebowego?

Kwiaty w wieńcu pogrzebowym to nieodłączny element. Jeśli już wiesz, z jakich kwiatów chcesz, aby wybrana przez Ciebie kompozycja się składała to warto zastanowić się nad ich kolorem. To, w jakich kolorach wybrać kwiaty do wieńca pogrzebowego zależy od Ciebie. Przyjęło się, że najczęściej wieńce są wykonywane w kwiatów w jasnych barwach. Wiąże się to z tym, że biały kolor to symbol czystości oraz odnowy duchowej. Jeśli nie są dostępne białe kwiaty możesz wybrać te w pastelowych kolorach. Czerwone róże w wieńcu pogrzebowym wyglądają bardzo elegancko i dostojnie. Można połączyć je z innym kwiatem w stonowanej barwie np. z zielonym anturium lub storczykiem. Wieńce pogrzebowe najczęściej są jedno lub dwukolorowe. Bardzo rzadko są spotykane kompozycje pogrzebowe, w których występuje wiele kolorów. Ceremonia pogrzebowa to bardzo smutna i doniosła chwila. Dlatego jest bardzo ważne, aby kwiaty również były w spokojnych i stonowanych barwach. 

Wieniec pogrzebowy z dostawą do domu

Informacja o śmierci drugiej osoby najczęściej spada na nas z dnia na dzień. Nie zawsze jest możliwe wzięcie krótkiego urlopu lub przełożenie obowiązków na kolejne dni, aby zjawić się na ceremonii pogrzebowej. Bywają też takie sytuacje, że mieszkamy setki lub tysiące kilometrów od miejsca pochówku i zorganizowanie wyjazdu w tak krótkim czasie jest niemożliwe. To, że nie możemy uczestniczyć w ostatniej drodze zmarłego, nie oznacza, że nie możemy go w symboliczny sposób pożegnać. W takich sytuacjach rozwiązaniem jest kwiaciarnia wysyłkowa. Do wieńca pogrzebowego jest dołączona szarfa, gdzie możesz napisać kilka słów od siebie. Wieniec pogrzebowy zostanie doręczony pod wskazany adres domowy lub kościoła i złożony w Twoim imieniu.